Sebastian Pawlak, strona o algorytmach, programowaniu, Linuksie

maj 20th, 2014 by zgrzewarka

Java, to język programowania, którym od początku zajmuje się Sebastian Pawlak. Posiada on również certyfikat SCJP, który zaświadcza jego wiedzę w tym zakresie. Autor brał również udział w szeregu przedsięwzięć, w których to programował właśnie w Javie. Pawlak zajmuje się również automatyką przemysłową. Programuje mikrokontrolery Atmel AVR ATmega. Tu, do optymalizacji kodu, z powodzeniem przydaje się jego wiedza dotycząca języka C. Stworzył oprogramowanie sterujące kilkudziesięcioma maszynami przemysłowymi pracującymi w Polsce i za granicą.
Chyba najważniejszym zainteresowaniem Sebastiana Pawlaka jest programowanie. Swojej pasji poświęca on większość czasu. Jego początki miały miejsce w czasie 8-bitowych komputerów takich, jak Atari 800XL, gdzie rozpoczynał on swoją przygodę z językiem Basic. Następnie, na pierwszym komputerze klasy PC posługiwał się językiem programowania Turbo Pascal. Jednak to język C i assembler były jego ulubionymi przez wiele lat. Obecnie, Sebastian Pawlak programuje także w języku Java. Jego szczególne zainteresowania skupiają się wokół algorytmów i struktur danych.
Sebastian Pawlak, polski programista, znawca systemu operacyjnego Linux. Wziął udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach z dziedziny informatyki, a także sterowania urządzeniami przemysłowymi. Skończył studia informatyczne specjalizując się w programowaniu w środowisku superkomputerów, a potem w robotyce. Jego zainteresowania to programowanie (w języku C i w Javie), algorytmy i Linux. Na jego stronie internetowej odnajdą Państwo szereg ciekawych materiałów o zakresie tematycznym zgodnym z zainteresowaniami autora.
Sebastian Pawlak jest autorem wielu publikacji dotyczących programowania i współautorem książki dotyczącej robotyki.
Linux to system operacyjny, który w ostatnich latach zdobywa wielką popularność. Od amatorskiego systemu rozwijanego przez grupę pasjonatów, przeszedł on długą drogę i jawi się rozwiązaniem stosowanym w poważnych przedsiębiorstwach. Na stronie internetowej Sebastiana Pawlaka, znajduje się szereg materiałów dotyczących Linuksa. Pawlak posiada certyfikat LPIC-1 organizacji Linux Professional Institute, a także prowadzi szkolenia przygotowujące do egzaminów na ten certyfikat.

Dodano w Komputery


(comments are closed).

O BlogSeo - Pozycjonowanie

BlogSeo jest blogiem moderowanym dzięki czemu zostaną wyeliminowane mało wartościowe wpisy. Każdy wpis zostanie rozpatrzony w ciągu 24 godzin. W razie problemów z dodaniem wpisu prosze o kontakt mailowy info@blogseo.pl.