Chorwacja ulubiony kierunek Polaków

lipiec 31st, 2010 by drogoradzy0923

Podstawowym atutem gospodarczym Chorwacji jest turystyka. Adriatyckie, słoneczne wybrzeża potrafią zachwycić nawet wybrednego turystę. Najbardziej popularne obszary to wybrzeże Dalmacji i Istria. Dopełnienie stanowią liczne wyspy, których w obszarze granic Chorwacji jest ponad tysiąc, z czego 67 jest zamieszkanych. Miasta takie jak Dubrownik, Split czy Trogir stanowią perły architektury. Nie mniejszy zachwyt mogą budzić malownicze wodospady w Plitvicach i Krce.

Inwestor w Chorwacji napotka szereg interesujących możliwości zakupu, zaczynając od willi w pierwszej linii brzegowej, poprzez domy letniskowe, apartamentowce, a kończąc na tradycyjnych kamiennych domach w malowniczej okolicy.
Taka bogata gama nieruchomości zadowoli wszystkich chętnych na zainwestowanie kapitału w nieruchomości w Chorwacji.

Mimo światowego kryzysu, ceny apartamentów, działek budowlanych i domów ostatnio wzrosły, i wszystko wskazuje na to, że po wstąpieniu Chorwacji do UE poszybują jeszcze w górę. Również nieruchomości w Chorwacji komercyjne, czyli hotele i pensjonaty, cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Decyzja o inwestowaniu w działki w Chorwacji jest w chwili obecnej z całą pewnością opłacalna.

Przepisy związane z kupnem działki w Chorwacji nie przewidują ograniczeń dla obywateli unii europejskiej z wyjątkiem ziem rolnych zalesionych oraz położonych w pasie nadmorskim.

Chorwacja ma naturalne możliwości rozwoju turystyki, ma również tego świadomość koncentrując uwagę właśnie na tworzeniu warunków sprzyjających postępowi tego sektora Chorwacja staje się wyjątkowo zachęcającym miejscem do zakupu nieruchomości.

Klimat w Chorwacji w zależności od regionu dzieli się na
- klimat kontynentalny w głębi kraju - cieplejszy w części zachodniej, a chłodniejszy na wschodzie. Lata są zazwyczaj ciepłe i parne. Średnia temperatura w styczniu wynosi 0 C.
- klimat górski w górach, dla którego typowe są mroźne zimy z dużymi opadami śniegu i niskimi temperaturami.
- klimat śródziemnomorski na wybrzeżu o krótkich zimach. Lata są ciepłe suche. Wzdłuż wybrzeża i na wyspach występuje typowa roślinność śródziemnomorska. Rosną tu m. in. agawy, palmy, cyprysy, figi, migdały, oliwki, granaty, cytryny, pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie.

Dodano w Finanse, Usługi


(comments are closed).

O BlogSeo - Pozycjonowanie

BlogSeo jest blogiem moderowanym dzięki czemu zostaną wyeliminowane mało wartościowe wpisy. Każdy wpis zostanie rozpatrzony w ciągu 24 godzin. W razie problemów z dodaniem wpisu prosze o kontakt mailowy info@blogseo.pl.